ŠKOLSKÉ KOLO
          SOČ 2015

Školská prehliadka prác SOČ sa niesla v duchu tejto myšlienky, na ktorej žiaci Strednej odbornej školy, Mierová 1973/79 v Humennom prezentovali svoje práce. Prehliadka sa konala 2. marca 2015 a zúčastnilo sa jej 8 žiakov študijného odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výroby s 8 prácami v súťažnom odbore č. 10 – Stavebníctvo, geodézia, kartografia.

Prvé miesto získal žiak Matúš Buksár z I.DS s prácou Návrh obývacej izby v programe PRO100. Predmetom práce bol návrh obývacej izby s rôznymi zónami – spoločenskou, pracovnou, oddychovou a zmenami nábytku vo farbe, rozmeroch a umiestnení. Druhé miesto sa rozhodla odborná komisia udeliť za prácu Využitie grafických programov pri navrhovaní stolových spoločenských hier, ktorú prezentoval Patrik Brutenič z II.CD. Cieľom práce bolo poukázať na využitie grafických programov CADKEY, Solids pri navrhovaní spoločenských hier Šachy a Človeče nehnevaj sa a návrh programu na ich zhotovenie na CNC fréze a sústruhu.

Na treťom mieste sa umiestnila práca Spoločenský stolík s variabilným využitím, ktorú vypracoval Vladislav Zaremba zo IV.CS. Variabilnosť využitia spočíva v tom, že sa dá využiť ako spoločenský stolík, detský stolík a aj ako jedálenský stolík, čo mu umožňuje riešenie stolovej dosky.

Odborná hodnotiaca komisia pod vedením Mgr. Dariny Šamudovskej konštatovala, že práce boli rôznorodé a zaujali prítomných. V závere všetkým zúčastneným poďakovala za to, že pripravili výrobky, prezentácie, a obhajoby svojich prác na úrovni svojich možností a schopností. Osobitne vyzdvihla a ocenila práce žiakov 1. a 2. ročníka, ktorí ukázali svoj potenciál a sú prísľubom pre ďalšie úspešné ročníky SOČ na našej škole.